Przejdź do treści

Wózki Widłowe

KURS NA WÓZKI WIDŁOWE

Celem kursu na wózki widłowe jest przygotowanie do samodzielnej pracy na stanowisku kierowcy wózka jezdniowego akumulatorowego i spalinowego, z uprawnieniami do bezpiecznej wymiany butli gazowych (LPG). Uprawnienia do prowadzenia wózków widłowych pomagają w znalezieniu zatrudnienia w kraju oraz w państwach członkowskich Unii Europejskiej.

Kurs na wózki widłowe składa się z dwóch części – teoretycznej oraz praktycznej. W trakcie szkolenia uczestnik poznaje prawidłową obsługę wózka widłowego oraz przepisy z tym związane.

Zagadnienia poruszane na szkoleniu:

  • typy stosowanych wózków jezdniowych,
  • budowa i obsługa wózków widłowych,
  • rodzaje ładunków,
  • wiadomości z zakresu przepisów BHP,
  • dozór techniczny,
  • wymiana butli LPG

Kurs na wózki jezdniowe podnośnikowe, w tym specjalizowane, tj.z operatorem podnoszonym wraz z ładunkiem lub ze zmiennym wysięgiem

Szkolenie uprawnia do obsługi wózków jezdniowych z dowolnym napędem i bez ograniczeń wysokości podnoszenia oraz udźwigu.

Kurs na wózki jezdniowe podnośnikowe z wyłączeniem specjalizowanych

 Szkolenie uprawnia do obsługi wózków jezdniowych z dowolnym napędem i bez ograniczeń wysokości podnoszenia oraz udźwigu, wyłączając możliwość obsługi wózków ze zmiennym wysięgniem i specjalizowanych.

KURS NA ŁADOWARKI(WÓZKI) Z WYSIĘGNIKIEM TELESKOPOWYM

Celem kursu jest nabycie wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej z zakresu obsługi ładowarki teleskopowej.

Kurs ma celu przygotowanie kursanta do zdania egzaminu przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego, oraz nabyciu uprawnień z zakresu obsługi ładowarki teleskopowej

Posiadając uprawnienia na ładowarki(wózki) teleskopowe można obsługiwać:

  • wózki widłowe, ładowarki teleskopowe proste i obrotowe,
  • uprawnienia obejmują również wózki widłowe z podnoszonym operatorem wraz z ładunkiem.

Ładowarki teleskopowe to wózki widłowe specjalizowane ze zmiennym wysięgiem. Są bardzo wszechstronne ze względu na możliwość dołączenia osprzętu. Dzięki możliwości wymiany osprzętu ładowarka teleskopowa może zastąpić m.in.: podest ruchomy, wózek widłowy, ładowarkę, czy żurawia.

Ładowarki teleskopowe są rodzajem wózków widłowych (tzw. specjalizowanych), które należą do wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia z wysięgnikiem. Obecnie wózki najczęściej można spotkać w przemyśle, branży budowlanej, jak i rolnictwie.

Ładowarka teleskopowa posiadająca wysięg teleskopowy ze zmiennym wysięgiem – jej dodatkowym atutem jest możliwość dołączenia dodatkowego osprzętu. Ułatwia to pracę podczas budowy, lub w rolnictwie.

Główna siedziba firmy

Police ul. Roweckiego 5
Wejście za sklepem “Żabka”,
kawiarnią “Wenecja”, pierwsze piętro.

FILIE:

Bezrzecze: ul. Koralowa 61C
Dobra: ul. Graniczna 31
Mierzyn: ul. Welecka 5
Przecław: Szkoła Podstawowa Przecław 27A

Numer konta ING Bank Sląski:

71 1050 1559 1000 0097 6800 3734

Kontakt​
BIURO OTWARTE

Poniedziałki, Wtorki i Czwartki

od: 14.30 do 18.00.

ZaPISY ONLINE: